aktualizacja portfela

Aktualny stan portfela i ostatnie transakcje

W tym tygodniu rozpoczął się sezon publikacji raportów rocznych. Postanowiłem napisać post podsumowujący ostatnie transakcje i zmiany w portfelu spółek dywidendowych. Daty publikacji poszczególnych raportów spółek z portfela można znaleźć w Kalendarium. Posty z podsumowaniem powinny pojawiać się tego samego dnia.


Spółki w portfelu

1. Asseco South Eastern Europe

Spółka Asseco South Eastern Europe w najbliższy poniedziałek, tj. 24.02.20 opublikuje raport roczny. W ostatniej analizie z listopada pisałem, że wyniki oceniam pozytywnie i ustawiłem zlecenie kupna 100 akcji po 22 zł. Niestety kurs zaczął rosnąć i udało mi się kupić dopiero po 23 zł. Od tego czasu ASE wzrosło jeszcze o 25%. Spółka zaczyna się robić droga (C/Z powyżej 15) i wydaje mi się, że potencjalne dobre wyniki mogą już być w cenie.

2. Ambra

Również w poniedziałek ukaże się raport Ambry, jednak będzie to raport za drugi kwartał 2019 (przesunięty rok obrachunkowy). W poprzedniej analizie pisałem, że nie zamierzam dokupować akcji, ponieważ spółka ostatnio silnie wzrosła. Od tego czasu Ambra wzrosła o kolejne 20% i zaczęła stanowić zbyt dużą część portfela, więc byłem zmuszony sprzedać część akcji po 18.30. W chwili pisania posta kurs wynosi już 19.80, także pozostał niedosyt.

3. Eurotel

Na raport roczny spółki trzeba będzie poczekać do końca marca. W ostatnim podsumowaniu pisałem, że uważam spółkę za niedowartościowaną i zamierzam zwiększać zaangażowanie w akcje. W grudniu kupiłem 112 akcji po 21.6. Od tego czasu kurs radził sobie bardzo dobrze i podobnie jak ASE, Eurotel solidnie wzrósł (+35% YTD). Spowodowało to podobną sytuację jak w przypadku Ambry (ETL zaczął stanowić 40% portfela) i w tym tygodniu sprzedałem 100 akcji po 29.5. Eurotel nadal ma największy udział w portfelu, ale przy obecnym C/Z w okolicach 6 widzę jeszcze pole do wzrostów.historia transakcji ETL

4. Ferro

Za środki ze sprzedaży akcji Ambry i Eurotela kupiłem do portfela nową spółkę – Ferro. W lutym zrealizowałem dwa zlecenia kupna i nabyłem łącznie 200 akcji ze średnią 17.15 zł. Ferro spełnia wszystkie kryteria, aby znaleźć się w portfelu dywidendowym, a samą spółkę obserwowałem już od około pół roku kiedy była jeszcze po 13 zł. Obecny kurs nadal wydaje się atrakcyjny, chociaż nie wykluczam korekty. Być może przed publikacją raportu rocznego uda mi się opublikować post, w którym pokażę proces wyboru spółki do portfela dywidendowego. Zapraszam do subskrypcji newslettera, żeby być na bieżąco.

5. Delko

Od ostatniego raportu nie wykonywałem żadnych transakcji na akcjach spółki. Zgodnie z poprzednią analizą czekam na raport roczny, który będzie dopiero pod koniec kwietnia. Mimo braku jakichkolwiek informacji ze spółki inwestorzy zaczęli dostrzegać atrakcyjną wycenę Delko (C/Z 3) i kurs od ostatniej analizy wzrósł o 7%.
 

6. Voxel

Tutaj również nie wykonywałem żadnych transakcji na akcjach spółki od czasu analizy raportu za Q3/19. W międzyczasie nie było żadnych informacji ze spółki, a kurs nieznacznie wzrósł. Czekam na raport roczny, który ukaże się 23.03. 
 
 

Statystyki portfela

Ostatnie miesiące były wyjątkowo dobre dla portfela dywidendowego, który zachowywał się dużo lepiej niż rynek i znajduje się obecnie na swoich historycznych maksimach.
 
Stopa zwrotu z zainwestowanego kapitałustopa zwrotu ostatnie 6mc
Stopa zwrotu w danych tygodniachstopa zwrotu w okresach
Wykresy powstały w serwisie MyFund (jest to link afiliacyjny – zakładając konto w serwisie z mojego linku polecającego otrzymasz 20% rabatu na swój pierwszy abonament i przyczynisz się do rozwoju bloga, za co z góry dziękuję).
 
Aktualny skład portfela stan portefela na 20.02.20

Podobne artykuły

2 Komentarze

 • Tomek , 16/05/2020 @ 16:27

  Jak teraz kształtuje się statystyka portfela (zysk / strata)?

  • Dywirentier , 16/05/2020 @ 21:39

   Portfel cały czas notuje zadowalający księgowy zysk, ale jest on sporo niższy niż w momencie pisania tego posta. Głównie wynika to z mocnego spadku Eurotela i sprzedaży części akcji 'w dołku’ – np. Ambra sprzedana po 14.50 obecnie jest 10% wyżej.
   Portfel nadal bije benchmark (wig20/40/80) patrząc długoterminowo. Jednak fakt, że obecnie trzymam sporą pozycję gotówkową sprawił, że ominęło mnie część wzrostów i np. za ostatnie 90 dni SWIG80 zachowywał się lepiej niż mój portfel.
   W przyszłym tygodniu planuję kolejny post z cyklu 'stan portfela i ostatnie transakcje’ gdzie przedstawię więcej szczegółowych danych. Początkowo planowałem taki wpis robić raz na kwartał, ale teraz myślę żeby zwiększyć częstotliwość i aktualizować np. raz na dwa miesiące.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *